Užitečné rady k cestě do Egypta

Egypt je slunnou a dnes i cenově dostupnou destinací pro trávení rodinné dovolené. Za podstatně menší náklady, než v Evropě získáte plnohodnotný servis all-inclusive, profesionální přístup, nadstandardní program a bezpočet dalších věcí k tomu.

Nežli se však vydáte do Egypta, měli byste mít alespoň základní povědomí o tom, jaké doklady sebou budete potřebovat a čeho se v zemi vyvarovat. Právě na tyto věci vám odpoví tento článek.

Vízum do Egypta

V první řadě si připravte cestovní pas, a to s platností alespoň šest měsíců poté, co bude končit váš pobyt v Egyptě. V závislosti na tom, jak dlouhou dovolenou v této destinaci plánujete musíte vyřídit odpovídající vízum.

Pakliže se vaše dovolená vejde do 30 dnů, zaplatíte za vízum 25 USD. Při pobytu do šesti měsíců s možností opakovaného vstupu je to 60 USD. Vízum do Egypta pohodlně vyřídíte z pohodlí domova za pomoci elektronické žádosti, popřípadě navštívíte ambasádu v Praze. Třetí z variant je úhrada poplatku přímo na letišti.

Čeho se v Egyptě vyvarovat?

Pokud se zaměříme nejprve na bezpečnost, je na dobré úrovni. Navíc, když budete většinu času trávit ve svém rozsáhlém hotelovém komplexu. Většinou je dobré poslouchat pokyny delegáta z cestovní kanceláře. Obecně se ale vyhněte nošení většího obnosu peněz, nenavštěvujte sami odlehlá místa a určitě nejezděte do západního Egypta nebo na Sinajský poloostrov.

Dalším pomyslným strašákem se pro vás může stát Faraonova pomsta. Tak se nazývá střevní onemocnění, kterému se vyhne jen část turistů. Je to způsobeno vlivem nekvalitní vody v Egyptě a zhoršenými hygienickými podmínkami. Ničeho se však neobávejte, protože tamní léky na tuto střevní nevolnost celkem rychle a účinně zabírají.

Nakonec vám nezbývá nic jiného než se pomalu pustit do balení kufrů, protože lákavé nabídky last minute zájezdů jsou aktuální v podstatě v libovolném období roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>