Chcete zkusit něco nového? Vyrazte na dovolenou na kole!

Cestovatelské možnosti máme v dnešních dnech takřka neomezené a jediné, co nás může brzdit, jsou finance. Za poměrně nízké ceny si však můžete dopřát i komfort, i něco neobvyklého. Co vyrazit do světa na kole?

Cestovní agentury toho nabízí spoustu – last minute zájezdy, dovolené pro rodiny s dětmi i pro dva, eurovíkendy a pobyty v lázních, u moře nebo na horách. A kromě toho všeho také cyklodovolené! Kam se můžete podívat?

Francouzská Provence

Nechte se s kolem odvést přímo k mořským břehům, užívejte si slunečné počasí a každý den objevte nové místo v tomto rozmanitém kraji. Přespávat budete v kempu u pláže, připlatit si můžete za polopenzi. Možností, kam vyrazit na výlet, je spousta, záleží, jak daleko si troufnete vydat se.

Cyklostezky lemují drobné i významnější říčky a vedou skrz spoustu roztomilých měst a městeček, kde si můžete vychutnat atmosféru tohoto romantického kraje.

Na kole napříč Skotskem

Cyklozájezd do Skotska je jen pro otrlejší! Čeká vás čtyř set kilometrová cyklotrasa se spoustou zastávek na zajímavých místech různého druhu, jaká si jen na vysočině umíte představit. Cestovat můžete nalehko, každý večer se cyklistická skupina schází s autobusem, který vozí zavazadla. Přespává se pokaždé jinde – na farmách, v chatách, třeba i pod širákem.

Pohybovat se po Skotsku vám může také rozšířit obzory, co se kultury týče. Lépe se poznáte s místními komunikativními lidmi a sblížíte se i jako parta v rámci své cyklistické skupiny.

Na kole do světa levněji

Nejlevnější a zároveň velmi dobře hodnocené jsou bezpochyby cyklozájezdy na Ukrajinu, Podkarpatskou Rus, do Černé Hory a Albánie. Některé trasy, po nichž se budete pohybovat, se sice nevyrovnají kvalitě těch francouzských, zato výhled na Plavské jezero se vám zalíbí.

Nezapomeňte, že bez předchozího tréninku se vám nebude cestovat nejsnadněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>