Dovolená v Chorvatsku nikdy nezklame! Oslní vás oblázkové pláže v Crikvenici i šperky historie v Rovinj

Každoročně vyráží mnoho Čechů na dovolenou do Chorvatska. I když může být rekreace v této zemi pro někoho fádní, opak je pravdou. Nachází se v dostupné vzdálenosti od naší vlasti a nabízí dechberoucí relaxaci na písečných plážích poblíž nitra přírody.

Ať už se rozhodnete pro ubytování v Chorvatsku na pevnině anebo na ostrovech, budete nadmíru spokojení. Nikdy se nenabažíte azurově čisté vody, skalnatého pobřežím a ostrovů s faunou a florou, která bere dech. Rovněž vás upoutají antické a středověké památky, bez nichž si mnozí nekážou pobyt v této zemi ani představit.

Vodní sporty a relax na pláži

Patříte-li k milovníkům lenošení na písečných kobercích a vodních sportů, rezervujte si hotely Crikvenica. Oblíbené přímořské letovisko se rozprostírá asi 37 kilometrů od Rijeky a pyšní se proslulou pláží. O pohodu se postarají promenády, bujná vegetace, parky a noční podniky. Největší atrakcí Crikvenice je dlouhá pláž – Gradska plaža s pozvolným vstupem do vody. Na své si tak přijdou především rodiny s malými dětmi a lidé s horšími pohybovými schopnostmi. Volné chvíle si zpříjemníte plážovým volejbalem, potápěním, windsurfingem či jachtingem.

Historie jako na dlani

Komfortní hotely Rovinj najdete doslova na každičkém kroku. Možná byste měli vědět, že je Rovinj považováno za jedno z nejmalebnějších letovisek na Istrii vůbec. Tento chorvatský skvost leží asi 36 kilometrů od Puly a ihned vás upoutá svým benátským duchem. Staré historické jádro vás dostane svou krásou na kolena. Spatříte kostel. sv. Eufemie s vzácným inventářem, dochované hradby, románskou kapli ze 13. století a Balbiho oblouk u přístavu.

Útulné hotely a ubytování si snadno vyhledáte na Hotely.cz. Vybírejte z bohaté nabídky noclehů, které vyhoví i nejnáročnějším výletníkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>