I s kočárkem můžete vyrazit na výlet!

Je slunečný víkend a vy byste rádi vyrazili na výlet, ale máte doma malé dítě a bojíte se, že s kočárkem se daleko nedostanete. Dnes už to ale není problém!

Přinášíme vám několik tipů na výlety do přírody, kde se můžete bez obav projít i s kočárkem.

Vydejte se do Krkonoš!

V Krkonoších naleznete velmi dobře přístupnou trasu z centra Špindlerova Mlýna k Boudě u Bílého Labe. Cesta je dlouhá asi čtyři kilometry a na jejím konci se v „boudě“ můžete posilnit, vaří se tu výtečně. Kochat se můžete pohledem na hory, lanovku na Medvědín i Labe, kolem nějž cesta vede. Také Bílé Labe se svými vodopády stojí za pohled!

Podél říčky Mumlavy vede dobře schůdná, kompletně vyasfaltovaná cesta. Začíná v Harrachově a vede od autobusového nádraží po modré pěší turistické značce až na rozcestí Krakonošova Snídaně. Trasa je v jednom směru dlouhá zhruba 7 kilometrů, převýšení má 330 metrů, ale díky asfaltu ji hravě zvládnete i s kočárkem.

Na Šumavu jezdí nejen cyklisté

Do romantického šumavského údolí vás vtáhne naučná stezka vedoucí kolem řeky Vydry. Zhruba sedm a půl kilometrů dlouhá cesta z Antýglu na Čeňkovu pilu je asi nejpříjemnější variantou schůdnou pěšky s kočárkem. Dříve tato cesta sloužila ke svážení dřeva na pilu. Dnes se na ní můžete občerstvit v Turnerově chatě a starší děti určitě zaujme expozice vydry říční.

Další zajímavá cesta, kterou si na Šumavě můžete projít, vede kolem Schwarzenberského kanálu. Kanál má pouze nepatrný spád, a tak putování kolem této národní technické přírodní památky není náročné. Celý kanál je dlouhý přes 44 kilometrů, my vám doporučujeme kratší cestu po naučné stezce. Ta vede od Lipna do Nové Pece a má zhruba 15 kilometrů.

Neseďte doma a nebojte se vyrazit s kočárkem také na hrady a zámky. Řada z nich je totiž na rodiny s dětmi připravena!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>