5 důvodů, proč se letos vydat do Říma

Jednou z nejoblíbenějších destinací nadšených cestovatelů z Evropy i celého světa je Řím. Proč? Důvodů je rovnou několik, čtěte dál a přesvědčíme vás, že byste tohle známé město měli také přidat na seznam míst, která plánujete v životě vidět.

Řím je hlavním městem Itálie, ale také staré Římské říše. Kromě toho je považován za hlavní město katolicismu a jedno z největších center umění a historie. Na každém rohu, v každé restauraci a každé ulici objevíte krásu.

1. Ušetříte za jízdenky na MHD

Zapomeňte na veřejnou dopravu, taxi a jiné dopravní prostředky. Nacházíte se ve městě, kde za každým rohem najdete něco k objevování. Od malebných uliček přes příjemné restaurace až po ukryté památky, jichž jste si na mapě nevšimli. Rozhodně si tedy s sebou vezměte pohodlné boty a Řím se pokuste prochodit po vlastních nohou. Stojí za to!

2. Středomořská kuchyně je vynikající

Italská kuchyně je samostatným tématem. Vychutnáte si zde středomořskou kuchyni, ale také typické italské pokrmy, jako jsou těstoviny nebo pizza. Výborná je i místní krémová zmrzlina. Takže jděte do gelataria (prodejny zmrzliny), vyberte si nějakou třeba i netypickou příchuť, posaďte se na náměstí a plnými doušky si vychutnejte atmosféru.

3. Uvidíte stát ve státě – Vatikán

Když už do Říma pojedete, rozhodně nesmíte vynechat návštěvu centra katolické církve: Vatikánu. Ať už vás zajímá spíš Bazilika svatého Petra nebo Svatopetrské náměstí, Vatikán prostě patří k hlavním důvodům, proč se vůbec do Říma vydat. Nicméně vyhraďte si na jeho návštěvu aspoň dvě až tři hodiny. Bývá zde dlouhá fronta, takže raději vyjděte včas. Některé památky uvnitř Vatikánu zavírají ve čtyři hodiny odpoledne.

Tip: Ve Vatikánu mají i svou poštu, takže odsud můžete poslat pohled domů.

4. Zabrousíte do starověké Římské říše

Římská říše hluboce ovlivnila kulturu v Evropě i ve světě. Vždyť zhruba 20 % lidí na světě mluví jazykem založeným na latině. Řím je plný památek z této doby, které jsou přístupné veřejnosti. Jedním příkladem za všechny může být koloseum, kde gladiátoři bojovali o svůj život.

5. Zažijete jedinečnou Fontánu di Trevi

Fontána di Trevi je nejvýznamnější římskou památkou. Legenda praví, že pokud do fontány hodíte minci, máte zaručený návrat do Věčného města. Barokní fontána, do níž přitéká voda podzemním kanálem, pochází z roku 19 př. n. l. a působí opravdu majestátně.

Tak jaké plány na cestování máte pro letošní rok vy? Přidáte si k nim i Řím?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>