Čtyři tipy na úžasné místa, které projet při vašem road tripu

Cestovat formou road tripu je v poslední době velice atraktivní. Lidé usedají do svých vozidel, pořizují si vestavbu do auta na spaní a doufají, že jim během cestování neprasknou pneumatiky. Pokud i vy patříte k lidem, kteří se brzy vydají na road trip, pravděpodobně už sepisujete místa, která navštívit, která vidět nebo kolem kterých alespoň projet. Aby však byla i cesta zároveň cílem, doporučujeme projet jedny z nejúžasnějších silnic, na které na světě narazíte. Jaké silnice se k těm nejúžasnějším zařadily?

Silnice na Islandu

Obecně všechny silnice na Islandu jsou dech beroucí. Vedou totiž naprostou pustinou, přesto mají výhledy, které jen tak někde neuvidíte. Jelikož cesty vedou onou zmiňovanou pustinou, přijde vám, že cesta nikdy nekončí, ale ono to naštěstí není tak bledé. S tak nádhernými výhledy, které vás však obklopují (zejména tedy na jihu Islandu), si budete přát, ať cesta neskončí.

Alej baobabů na Madagaskaru

Do Afriky se v posledních letech jezdí velice často, o tom není pochyb ani sporu. Pokud se sem vydáte na vlastní pěst a půjčíte si zde auto, neměli byste minou silnici baobabů čili silnici, která vede především západní částí Madagaskaru. Zdejší silnice totiž suverénně patří k těm nejkrásnějším silnicím světa, a to ani neprochází žádným národním parkem nebo nejedná se ani o turisticky lákavou destinaci. Nezapomeňte také na dálniční známku v Rakousku.

Hedvábná stezka v Asii

Mezi nejkrásnější cesty na světě patří i Hedvábná stezka vedoucí Asií. Jedná se o jednu z nejstarších silnic, která spojuje východní Asii se západní. Dokonce vede až do Středomoří, tudíž je jen na vás, kam až se budete chtít dostat. I když nejsou všechny části silnice zpevněné, postupně se to napravuje a cesta se začíná zpevňovat. I tak ale raději buďte opatrní.

Dálnice 240 v Jižní Dakotě

Při cestování po USA narazíte na celou spoustu různých silnic, které až tají dech. Jedna z nich je dálnice 240, kterou najdete v Jižní Dakotě. Pokud tudy budete projíždět, pravděpodobně si budete myslet, že jste přistáli na jiné planetě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>