Tunisko -Djerba – pro relax jako stvořená

Ostrov Djerba je velmi specifická svým krajinným rázem. Nížinatý ostrov, kde má nejvyšší vrchol 53 metrů nad mořem nenabídne aktivní výlety po okolí, ale pokud chcete převážně tzv. válecí dovolenou v pohodlí hotelového komplexu a překrásných písčitých pláží, je Djerba pro vás přímo to pravé.

Nepřetržitá sezóna za rozumnou cenu

Spousta pláží, čisté moře a 320 slunečních dnů za rok. To vykompenzovává nedostatek památek v okolí a poměrnou vzdálenost od větších měst. Rozloha ostrova je kolem 520 metrů čtverečních a obyvatelstvo je soustředěno do vesniček či okolí hotelových komplexů. Pokud by vás přece jen chytla dobrodružná nálada, za den je možno projet celý ostrov na skútru, který se dá půjčit na každém rohu. Ve vesnicích si můžete prohlédnout výrobu různého zboží či si rovnou zakoupit krásnou keramiku a stříbrné výrobky.

Krokodýl i Sahara

Další oblíbené výlety jsou trhy ve městě Houmt Souk nebo Midoun. Milovníci zvířat si mohou prohlédnout krokodýlí farmu, která je největší farmou ve středomoří. Farma chová více než 400 krokodýlů všech velikostí, od malých až po největšího krokodýla nilského. Pokud se chcete dojmout, navštivte farmu v červnu, kdy probíhá líhnutí malých krokodýlích miminek. I když je Djerba ostrov a může vás překvapit svým nížinatým vzhledem, nemusíte se bát, že po celou dobu pobytu uvidíte pouze béžovou barvu písku. U severního pobřeží se vyskytuje několik zavlažovaných golfových hřišť, jsou zde sady plné olivovníků a datlových palem. Pokud by vás přece jen barva písku lákala, nebojte si naplánovat výlet na nedalekou Saharu. Její hranice jsou pouze sto kilometrů od ostrova.

Djerba - Mapa

Djerba – Mapa

Luxus hotelových komplexů

Když zavítáte na Djerbu, nemusíte se bát, že nedostanete zasloužený komfort. Pokud má u nás hotel tři hvězdičky, můžete počítat s malou místnůstkou a rohlíkem ke snídani. Když se na ostrově ubytujete v tříhvězdičkové komplexu, budete se těšit na nepřeberné množství zábavy, jídla, odpočinek pod zelení a křišťálově čistý bazén. Samozřejmostí je blízkost centra města, takže se nebudete cítit jak v luxusním vězení, ale můžete se projít a nasávat atmosféru exotiky, jídla a koktejlů.

Hotely Djerba

Mapa Djerby:


Zvětšit mapu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>