Dovolená ve středních Čechách nemusí být jen v Praze! Vyrazte do Kutné Hory a Poděbrad!

Středočeský kraj je rozsáhlý a zahrnuje nespočet krásných měst i přírodních památek. Většina lidí zná památky Prahy a blízkého okolí. Jenže střední Čechy zaujmou i dalšími zajímavými místy.

K nejkrásnějším patří UNESCEM oceněná Kutná Hora, CHKO Křivoklátsko, CHKO Kokořínsko, Český ráj a Český kras. Neméně zajímavé jsou toulky a relaxace v Brdech, Džbánu a přírodním parku Hřebeny. Letní radovánky probíhají u Berounky, Labe, Sázavy či Vltavy.

Gotický chrám sv. Barbory je skvost

Komfortní penziony ve středních Čechách jsou situovány i do Kutné Hory. Drahokamem českého kulturního bohatství je bez pochyby hornické město Kutná Hora ukrývající překrásné historické jádro a gotickou stavbu s četným systémem opěrných pilířů, nádhernými vitrážovými okny a věncem kaplí za centrálním oltářem. České muzeum stříbra se středověkým stříbrným dolem, královskou mincovnou ve Vlašském dvoře vás uchvátí stejně jako romantické procházky historickým městem. Penzion Kutná Hora nacházející se poblíž věhlasných pamětihodností nabídne potřebné zázemí. Jen tak si v klidu prohlédnete městskou památkovou rezervaci s kostelem sv. Barbory a kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci odpočatí.

Do Poděbrad za odpočinkem

Jakmile se vypravíte do lázeňského města na Labi, vaše kroky povedou k moderní kolonádě a léčivé vodě tryskající z pramene. Na své si zde přijdou milovníci posezení v kavárnách, procházek v parcích a jízdy ve vyhlídkovém vláčku. Penzion Poděbrady oceníte díky blízkosti kulturních i historických perel. Nedaleko jsou Dětský orloj u vstupu na kolonádu z náměstí Jiřího z Poděbrad, letní koupání v Jezeře, vyjížďky loďkou a cyklo či in-line trasy. Neméně zajímavý je výlet k hradišti v Libici nad Cidlinou.

Výběr kvalitního ubytování ulehčí chytrý vyhledávač. Útulné penziony najdete na Penzion.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>