Užijte si podzimní pobyty v českých lázních

Pokud na vás dopadá podzimní únava, je na čase se zregenerovat v některých českých lázní. Prodloužený víkend se zajímavými procedurami, masážemi a odpočinkem v klidné oblasti vám dodá dostatek energie na nadcházející pracovní týdny. V následujících řádcích vám prozradíme, do jakých lázní se vydat.

Česká republika má spoustu lázeňských měst, přičemž některá jsou méně známá, jiná jsou zase proslulá po celém světě. Jaké lázně byste si neměli nechat ujít?

Lázně Karlova Studánka

Pokud chcete zavítat spíše do menší obce, ovšem s neopakovatelnou atmosférou, Karlova Studánka je správnou volbou. Obec, ve které nejmladší syn Marie Terezie založil lázně, najdete v nádherné přírodě jesenických hor. Lázně Karlova Studánka poskytují léčbu mnoha onemocnění, k čemuž využívají přírodní léčivé zdroje, především pak minerální vodu a přírodní oxid uhličitý.

Čekají na vás příjemné masáže, nadchnou vás lymfodrenáže, ale i různé fyziatrické a moderní rehabilitační metodiky. V lázních se specializují na onemocnění dýchacích cest, onkologická onemocnění i vysoký krevní tlak či onemocnění cév. Podívejte se na podzimní pobyty, zajisté si vyberete.

Lázně Velichovky

Velichovky jsou další půvabná obec s bohatou lázeňskou historií. Lázně Velichovky byly založeny v roce 1897 a od počátku využívaly léčivé účinky nedaleké slatiny. V lázních se léčí hlavně onemocnění pohybového ústrojí a jsou vhodné pro pacienty po úrazech, před i po operacích kostí či kloubů.

Hustá slatina má blahodárné účinky na lidský organismus, navíc je na území České republiky naprosto ojedinělá svým složením.

Chcete-li pocítit pravou lázeňskou atmosféru, vydejte se do jedné z výše zmíněných obcí. Budete nadšení nejen z přístupu lázeňského personálu, ale i ze samotného okolí. Ve volném čase ho jistě prozkoumáte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>