Ve zlatě jsou uložené velké peníze. Respektive tomu tak může být!

Dobré zhodnocení úspor je snem malých i velkých investorů. Způsobů je hned několik, ale ne vždy aplikovatelných na každou ekonomickou situaci, která ve společnosti vládne. To je v podstatě hlavní parametr, kterým je vhodné se při výběru vhodného investičního nástroje řídit.
Jiný je na místě zvolit v době ekonomického růstu a jiný v době ekonomické krize, v níž se bohužel především kvůli koronavirové pandemii momentálně nacházíme. Problémem je především inflace, která spoustu investičních nástrojů vyřadila ze hry. Zůstaly v podstatě jen dvě, a to nemovitosti a zlato.

Nemovitosti do každé doby

Dobrou zprávou je, že do nemovitostí se vyplácí investovat v každé době. V době růstu i krize. Důvodem jsou stále rostoucí ceny nemovitostí, s jejichž poklesem rozhodně nelze počítat. Za několik let až desetiletí proto svou nemovitost rozhodně prodáte za vyšší částku, než jste ji koupili. Těm, kteří disponují několikamilionovými úsporami, lze investice do nemovitostí jednoznačně doporučit. A jaké možnosti mají ti ostatní?

Uložte své úspory do zlata

Úspory v řádu několika statisíců korun doporučujeme uložit do zlata. Na mysli máme především zlato investiční, tedy certifikované zlaté slitky a mince nejvyšší ryzosti. Ty do Čech již osmnáctým rokem dováží společnost Zlaté-Mince.cz sídlící v pražském Obecním domě.

Mince ČNB a numismatika Pražské mincovny

V nabídce, s níž se můžete seznámit na stránkách s týmž názvem (zlate-mince.cz), spolu s investičním zlatem najdete i mince ČNB a numismatiku od Pražské mincovny as. Stejně jako medaile, dukáty a sběratelské potřeby. Na stránkách je rovněž pravidelně aktualizovaná cena zlata, která v okamžiku psaní tohoto článku dosahovala částky 39 612 Kč za jednu unci.
Zajímáte-li se o ceny konkurenčních firem, zadejte si do vyhledávače pojem investiční zlato a jejich nabídky porovnejte. Výhodnější ale zřejmě nenajdete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>