5 nejlepších míst na dovolenou v zahraničí

Chcete zažít nezapomenutelnou dovolenou, vydat se někam, kde se vám zaručeně bude líbit? Máme pro vás pět tipů, kam vyrazit!

  1. Mexiko

Nejkrásnější dovolenou můžete zažít na mexickém Yucatánu. Právě zde naleznete největší koncentraci mayských památek. Zdejší světoznámý komplex  Chichén Itzá, jehož součástí je i Kukulkánova pyramida, byl vystaven už v šestém století našeho letopočtu.

Pokud toužíte po opravdu mystické atmosféře, vydejte se sem v den jarní rovnodennosti. Tento den se pojí s mayskými legendami víc než jakékoliv jiné dny a váš zážitek tak bude o něco autentičtější!

  1. Thajsko

Ve městě Chiang Mai najdete přes tři sta buddhistických chrámů. Tato kuriozita dává městu charakteristický a přesto ze světového měřítka atypický nádech tajemna a krásy. Nejnavštěvovanější chrám je bezesporu Wat Phra Sing, který byl postaven ve čtrnáctém století v klasickém severním stylu z období Lanna.

  1. Island

Chcete vidět ledovce? V údolí Tórsmork na Islandu si jich užijete dostatek. Můžete se navíc vykoupat v ledové Modré laguně, což je horské jezírko s azurově modrou vodou a hustou léčivou parou. Island vás svou přírodou ohromí!

  1. Čína

Kdo by se nechtěl projít po Velké čínské zdi? Tento turistický cíl byste neměli jako správní cestovatelé minout ani vy, neboť Velká čínská zeď není jen dlouhá procházka s výhledem do krajiny, ale také stezka plná historie a zajímavostí o samotné Číně.

  1. Bora Bora

Máte chuť na adrenalin? Vyzkoušejte koupání se žraloky na ostrově Bora Bora. Jinak na tomto ostrově okusíte nádhernou přírodu a lagunu sopečného původu, která je považována za jednu z nejkrásnějších na světě.

Krásná dovolená musí být opředena trochou tajemna, mít v sobě špetku adrenalinu a kapku uvolnění. Nebojte se vyrazit za krásnými zážitky daleko od domova!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>