Chudé anebo bohaté Filipíny? Stojí za návštěvu?

Filipíny v jihovýchodní Asii s hlavním městem zvaným Manita, se rozkládají na více než sedmi tisících ostrovech v západním Tichém oceánu. Jedná se o dvanáctou nejlidnatější zemi na světě a není se čemu divit. K roku 2013 zde žilo více než 98 milionů obyvatel. Odpovídá tomu i ekonomika země, kdy se Filipíny pomalu ale jistě řadí k velmi vyspělým zemím světa.

Do základního shrnutí pak patří jistě také zmínka o náboženství. Filipíny patří ke katolickým zemím a dále se tu nalézají i menšinová skupinová náboženství vyznávající například islám, buddhismu nebo hinduismus a další víry.

Pohled na hlavní město.

Pohled na hlavní město.

Stojí Filipíny za návštěvu?

Pokud hledáte nádherné pláže a čisté moře. Vyberete si. Pokud jste milovník potápění, místní hlubiny moře vás určitě nezklamou. V případě, že hledáte pokušení v centrech a noční život. Budete tu jako doma. Filipíny splňují očekávání snad všech turistů. I když závěr si samozřejmě musíte udělat sami.

Co se týče zajímavých míst, rozhodně stojí za návštěvu hlavní město Manila, o kterém jsme se zmiňovali na začátku článku. Ukrývá totiž mnoho zajímavých míst i historických památek. Milovníkům historie se určitě zalíbí čtvrť Intramuros, kterou obklopují staré hradby bývalé pevnosti. Uvnitř se zachovala řada památek, jako je například univerzita Santo Tomas, pomníky mořeplavců ze Španělska, římskokatolická katedrála, pevnost Santiago nebo třeba hrobka Apolinaria Mabini.

Jeden z parků v Manile.

Jeden z parků v Manile.

Věděli jste o tom, že zde najdete i něco z České republiky? Po rychlodráze na bulváru Edsa jezdí tramvaje z ČKD Praha!

A zajímavosti na závěr? Místní se opravdu dobře baví při kohoutích zápasech. Pražské jezulátko je zde ctěnou náboženskou ikonou. A v neposlední řadě stojí za zmínku místní oslavy Velikonoc, kdy se na Luzonu poblíž Manily nechávají domorodci dobrovolně zaživa přibíjet ke kříži. Co myslíte, stojí tedy Filipíny za návštěvu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>