Zimní výlet do zoologické zahrady

Mysleli jste si, že výlet do zoologické zahrady je možný jen v létě? Že v zimě nemá cenu vydávat se tam, protože stejně všechna zvířata spí a vy nic neuvidíte? Přesvědčíme vás o opaku!

Do zoologické zahrady se nejčastěji hodí na výlet v létě – je teplo, děti pobíhají od jednoho výběhu k druhému, z pavilónu plazů do pavilónu ptáků, návštěvníci stojí dlouhé fronty u pokladen a když je komukoliv horko, využije stánků se zmrzlinou či všudypřítomných restaurací a bufetů.

Ani v zimě však o mnoho nepřijdete. Lidé jako nejčastější důvod, proč v zimě nenavštívit zoologickou zahradu, uvádějí, že by bylo zbytečné vyhlížet zvířata, která se ve svých ohradách stejně nakonec neukážou. Medvědi spí hlubokým zimním spánkem, kdo není zalezlý, ten je alespoň bez energie, a mrznout v areálu zoologické zahrady taky nikomu není po chuti.

Tyto argumenty však může vznést jen ten, kdo zoologickou zahradu doposud v zimních měsících nenavštívil.

Klidná procházka

Pokud si pokaždé v létě, když jdete do zoo, stěžujete na davy turistů, rodin s ukřičenými dětmi a spoustu školních skupin, vězte, že v zimě se všem těmto návštěvníkům vyhnete. Zoologická zahrada tak už není žádný exotický výlet, může být však poklidnou procházkou, kterou vyplníte slunečné nedělní odpoledne.

Právě sluníčko vyláká do ohrad a výběhů spoustu zvířat, o nichž byste si mysleli, že je v zimě jednoduše nespatříte. Africká a indická fauna v zimě přebývá v krytých a zateplených areálech, které jsou rovněž často veřejnosti přístupné, a leckdy se tak může stát, že budete mít šanci prohlédnout si zvířata zblízka.

Vyrazit můžete například do Pražské zoologické zahrady, která se otevírá od 9 do 16 hodin každý den, vstupné pro dospělé je 200 korun.

Takže vezměte foťák a vyrazte i v zimě mezi exotická zvířata! Zajímavou atrakcí pro děti může být i jejich krmení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>