6 skvělých míst, jejichž vánoční atmosféru byste měli pocítit

První tři místa, které byste měli navštívit o Vánocích.

Měli jste sen o strávení magicky bílých vánoc na sobím spřežení? Přiznejme si to, všichni jsme ho měli. Cinkání zvonců, dovádění v mrazivém sněhu a vůně borovic – to všechno je část naší dětské fantazie. Zapomeňte na komercializované vánoční melodie a výprodeje! Tady je šest míst, které dokáží váš sen vyplnit!

Laponsko, Skandinávie

Nikde jinde na světě vám nemůže být více kouzelně než v legendárním rodišti Santa Clause. Objevte mýtický národní park Sarek společně s hlubokými lesy, jezery a lysými horami na psím spřežení.

christmas-tree-1856343_640

Výlet do Laponska vám umožní spát pod hvězdami, kde se dotknete magické aury, uvidíte pár losů, sobů nebo rysů. Jelikož tu turistika není v takové míře rozvinutá, nepotkáte ani živáčka. Máte garantované vánoční dobrodružství.

Granada, Španělsko

Španělsko neznamená jen horká léta a žhnoucí pláže u Středozemního moře. Granada – město v Andalusii – se zasněženými vrcholky Sierry Nevady na dohled a majestátním palácem Alhambra v blízkosti má plné předpoklady pro úspěšnou zimní sezonu.

Nejdůležitějším dnem Vánoc je pro Španěly pátý prosinec – svátek Tří králů. Ve Španělsku se pojídá sladký chleba plněný ovocem a pije hustá horká čokoláda. Večer se koná slavnostní průvod, na kterém se vám dostane mnoho sladkého. Tento den si rozhodně nenechte ujít!

granada-1150325_640

Oslo, Norsko

Norska zajisté usedne na trůn pro nejzasněženější zemi na světě. Třpytící se mráz, jenž pokrývá stráně Holmenkollenu, a pohodové fjordy norské prvenství zaručují. Ve slunečním dni si obujte lyžáky a připravte se na sjezd zasněžené hory.

Metrem se nechte vyvézt až na vrcholek kopce, kde lokální výrobci nabízejí svůj svařák a tradiční vánoční cukroví – Fattigman. Oslo se pyšní snovou krajinou jako z pohlednice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>